Μαρ 01

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ – ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ Α΄ΤΑΞΗΣ 2021-2022

Οι εγγραφές των μαθητών/τριών  στην Α΄  τάξη για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από    01  έως και  19 Μαρτίου 2021.

Προϋποθέσεις εγγραφής:

α) Έτος γέννησης παιδιών 2015

β) Διεύθυνση κατοικίας εντός ορίων ευθύνης του Σχολείου

Τα δικαιολογητικά που  απαιτούνται  για την εγγραφή του παιδιού είναι:

1. Αίτηση  γονέα/κηδεμόνα  (δίνεται από το Σχολείο)
  2. Δελτία Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατήρια και των δυο γονέων
  3. Αποδεικτικά στοιχεία διεύθυνσης κατοικίας μαθητή/τριας (λογαριασμός ηλ. ρεύματος ή ύδρευσης ή σταθερού τηλεφώνου ή μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας ή εκκαθαριστικό εφορίας κλπ).
  4. Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου.
  5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.), συμπληρωμένο από παιδίατρο ή γενικό ιατρό. (Το Α.Δ.Υ.Μ. δίνεται από το Σχολείο και πρέπει να προσκομισθεί το αργότερο μέχρι 20 Σεπτεμβρίου 2021)
  6. Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  7. Πιστοποιητικό γέννησης επίσημα μεταφρασμένο μόνο για τα αλλοδαπά παιδιά

Οι εγγραφές θα γίνονται στο Γραφείο του Διευθυντή του 9ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμαριάς μετά από τηλεφωνική προσυνεννόηση.

Οι εγγραφές των παιδιών στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχ. έτος 2021-2022, που δεν θα πραγματοποιηθούν μέχρι τις 19 Μαρτίου 2021 θεωρούνται εκπρόθεσμες και μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα φοίτησης για τον/την μαθητή/τρια. Παρακαλούνται οι γονείς των νηπίων που πρόκειται να φοιτήσουν στην Α΄ τάξη το σχολικό έτος 2021-2022 να προσέλθουν οπωσδήποτε στο γραφείο του Δ/ντή για την εγγραφή του παιδιού τους μέχρι τις 19 Μαρτίου 2021, ακόμη κι αν δεν έχουν όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.