Μαΐ 28

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ 9ου ΔΗΜ. ΣΧ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε  ότι από την Δευτέρα 01/06/2020 και μέχρι την Παρασκευή 26/06/2020 το Σχολείο θα λειτουργεί μόνο με το πρωινό πρόγραμμα (8:15πμ-13:15μμ) καθημερινά για όλα τα παιδιά σύμφωνα με τους όρους και τις προϋποθέσεις ασφαλούς λειτουργίας που προβλέπονται από τον ΕΟΔΥ.

Το ολοήμερο πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει.

Η πρωινή προσέλευση των παιδιών πρέπει να πραγματοποιείται το χρονικό διάστημα 8:00-8:15πμ.

Χρήσιμες οδηγίες για τα μέτρα προφύλαξης και την καθημερινότητα των παιδιών στο σχολείο παρακολουθήστε στον σύνδεσμο:

Για τα παιδιά που νοσούν ή ανήκουν σε ομάδες αυξημένου κινδύνου ή συγκατοικούν με άτομο που ανήκει σε αυτές ή νοσεί και δεν πρέπει να προσέρχονται στο Σχολείο, οι γονείς τους θα πρέπει να καταθέσουν σχετική υπεύθυνη δήλωση (βλ. υπόδειγμα) στον Διευθυντή του Σχολείου την Δευτέρα 01/06/2020.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΗ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΜΑΘΗΤΗ-ΤΡΙΑΣ

Τα διδακτικά βιβλία των παιδιών να διατηρηθούν σε καλή κατάσταση και να φυλαχθούν μετά το τέλος του διδακτικού έτους για ενδεχόμενη χρήση κατά την επόμενη σχολική χρονιά.